«

»

Liberty Webinars: Hayek vs. KeynesWebináře jsou online události pořádané Students for Liberty CZ ve spolupráci se Slovak Students For Liberty. Jako na tradičních Liberty Evenings vyslechneme nejprve hostovu přednášku a po ní bude následovat otevřená diskuze.
——————————————————-
Květen je u European Students For Liberty měsícem rakouské ekonomie. Proto se v našem dalším webináři budeme věnovat jedné z nejzásadnějších debat 20. století, která se zásadně promítla a dodnes promítá do našich životů. Jde o souboj dvou nejznámějších ekonomů historie. Keynese na straně státních intervencí do ekonomiky, a Hayeka naopak zdůrazňujícího důležitost volného trhu. Jaký byl výsledek této debaty ve 30. letech, a kam se ekonomie hlavního proudu posunula od té doby?

O tom s námi bude mluvit Ing. Pavel Potužák, PH.D. z Vysoké školy ekonomické. Doktorát získal na Národohospodářské fakultě VŠE. Specializuje se na rakouskou teorii hospodářského cyklu, kapitálu a úroku a neoklasickou teorii hospodářského růstu, úroku a měnovou teorií.

Těšíme se na Vás!
——————————————————-
Liberty Webinars je formát online přednášek s následnou diskuzí, kterou v rámci činnosti Students for Liberty CZ pořádáme. Pokud se vám Liberty Webinars či nějaké jiné naše akce líbí, budeme rádi, když nás podpoříte dobrovolným příspěvkem. ✅

Způsoby, jak nás podpořit, najdete na https://studentsforlibertycz.cz/podporte-nas.