«

»

Liberty Webinars: Decentralizace jako odpověď na otázku života, vesmíru a vůbecWebináře jsou online události pořádané Students for Liberty CZ ve spolupráci se Slovak Students For Liberty. Jako na tradičních Liberty Evenings vyslechneme nejprve hostovu přednášku a po ní bude následovat otevřená diskuze. Od začátku pandemie se jedná o naší 42. online událost.
——————————————————-
Při příležitosti naší 42. online události v posledním roce nelze jinak, než adresovat otázku života, vesmíru a vůbec. Je liberální odpověď decentralizace? Proč jsou více decentralizovaná odvětví více inovativní, a jaké přenositelné poznatky si z tohoto faktu můžeme vzít pro nastavování veřejných institucí? Je decentralizace pouze otázkou formálních institucí? Kromě těchto otázek se zaměříme i na to, jak tyto myšlenky mohou ovlivňovat (ne)úspěch při koordinaci i řešení problému šíření viru, a probereme osobní zkušenosti s životem ve velkém turistickém středisku, které pandemii zvládlo v provozu, i americkou zkušenost s pandemií. Je decentralizace odpověď i na otázku očkování? A vůbec?

Tématem nás provede Jiří Nohejl, hlavní ekonom Liberálního institutu, který pandemii přečkává v americkém Coloradu. Jiří vystudoval studijní program Finance na Fakultě financí a účetnictví VŠE a Aplikovaná Informatika na Fakultě informatiky a statistiky VŠE. Na VŠE také vedl semináře magisterského předmětu Ekonomie a právo. V roce 2014 působil jako hostující akademik na katedře ekonomie George Mason University. Jeho hlavním akademickým zájmem je nový trend v ekonomickém myšlení, někdy nazývaný „Complexity Economics“, který stojí na pomezí mezi informatikou a ekonomií a který akcentuje decentralizovaný charakter tržního procesu. Nepřestávají ho fascinovat vztahy mezi digitálními technologiemi, monetárním systémem a institucionálním uspořádáním společnosti.

Těšíme se na Vás!
——————————————————-
Liberty Webinars je formát online přednášek s následnou diskuzí, kterou v rámci činnosti Students for Liberty CZ pořádáme. Pokud se vám Liberty Webinars či nějaké jiné naše akce líbí, budeme rádi, když nás podpoříte dobrovolným příspěvkem. ✅

BTC adresa: 3M7rhK5B12ZgSr1rKBgzq1aWLn7cRCtCmS

LTC adresa: LiHRyTsJaJH7GKTMVGZxAXGb3aFxWE6JHu

PayPal: sponsor@studentsforlibertycz.cz

Bankovní účet: 2600593777 / 2010